Merhaba

   23/07/2011

Doğduğum,büyüdüğüm,yaşadığım ve çok sevdiğim güzel Çeliktepe’min güzel insanları hepinize merhaba.

Uzunca bir süredir hayata geçirmeyi planladığımız internet sitemizle nihayet karşınızdayız.Hayırlı uğurlu olsun.29 Mart 2009 yerel seçimlerinde sizlerden almış olduğumuz yetkiyle hizmet adına yola koyulduk.Çünkü seçim döneminde sizlere Çeliktepe’miz ile ilgili bazı hedef ve düşüncelerimiz olduğunu söylemiştik.

Benim de üzerinde çok hassas olduğum;  Sağlık Ocağımızın büyütülmesi, Karakolumuzun yeniden açılması, Muhtarlığımızın daha modern ve kaliteli şartlarda hizmet vermesi, İETT otobüs seferlerinin arttırılması, Postanemizle ilgili, yeni, büyük bir yer ve per sonel sıkıntısının giderilmesi , Gençlerimizin İsmek ve Halk Eğitim Merkezi ücretisiz kurslarından faydalanması ve akabinde bu Gençlerimize çevremizdeki büyük iş merkezlerinde iş imkanı aranması ve yine Mahallemizde yapılan tüm yardımların ayrım gözetmeksizin adil bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması   (EN BÜYÜK HEDEFİM VE ARZUMDUR)  diye yazmıştık seçim broşürlerimize.

Elbette bunların hepsini tek başımıza yapacak değildik.Böyle bir iddiamız da yoktu zaten. Biz sadece sizlerin, eksikliklerini hissedip sıkıntı yaşadığınız bu konuları ilgili kurumlara iletip sonrasında da takibi ile mükelleftik.

Ve 2.5 yıla yakın bir zaman da sizlerle birlikte başardıklarımız. İşte bazıları; Bugün itibariyle eski muhtarlık ve sağlık ocağı olarak hizmet veren yapının yerine Kağıthane Belediyemiz katlı  modern bir bina inşa etmekte. Bu binamızın kaba inşaat kısmı bitmek üzere, tamamlandığında geçici olarak bulunduğumuz yerden yeni MAHALLE KONAĞI mıza geçeceğiz.Yeni binamızda ayrıca sağlık ocağımız yeni adıyla (Aile Hekimliği) ve birde mini kültür merkezimiz olacak. Aile Hekimliği uygulamasına geçilmesiyle birlikte mahallemizin ayrı noktasında Aile Sağlık Merkezleri oluştu. Eskiden toplamda 4 olan doktor sayımız bu sayede e yükseldi. Yine ayrıca yeni mahalle konağımızın önüde bulunan park, yeşil alan, çocuk parkı ve deprem toplanma parkı olarak yeniden düzenlenecek.

Karakol binamızın yeriyle ilgili yaptığımız çalışmalar sonucunda mevcut binanın yıkılıp yeniden yapılması durumunda inşallah karakolumuzun yeniden açılması sağlanabilecek.

İETT yetkilileri ile sürekli irtibat halinde olup saat aralıklarının yakın tutulması konusunda devamlı istişare ve talep halindeyiz. Zaman zaman problemler yaşansa da otobüs seferlerimizde gözle görülür bir iyileştirme oldu. Sıkıntı yaşadıkça sizlerde İETT ye mail ve telefon yoluyla tepkinizi dile getirebilirsiniz. Ayrıca istek ve taleplerimiz doğrultusunda mahallemize 2 yeni kapalı durak konulmuştur.Kısa süre içerisinde de zemin betonlaması yapılan Genç Osman durağımız da yeni ve kapalı durak olarak hizmet vermeye başlayacaktır.

PTT bölge ve başmüdürlüğünden defalarca personel istememize rağmen kendilerininde personel sıkıntısı yaşadığından dolayı sürekli geçici görevlendirme yapmışlardır.Yeni bir yer için farklı zamanlarda çeşitli alternatifler gösterilmişse de başmüdürlük tarafından kabul edilmemiştir.Fakat son olarak mahallemiz Maçka sokak ta (halk ekmek) karşısı,  Osman Faruk Verimer İlköğretim Okulu yan sokak girişinde  bulunan bir dükkan başmüdürlük ve İTO bilirkişi onayından geçmiştir. Genel müdürlük onayında da bir problem çıkmazsa yeni ve büyük yerinde postanemiz iki personelle hizmet vermeye başlayacaktır.

Gençlerimizi çevremizdeki olusumsuzluklardan korumak ve meslek sahibi yapmak için hizmet veren kurumlara (Halk Eğitim Merkezi Ve İsmek) yönlendirdik.İstek ve taleplerimiz doğrultusunda Halk Eğitim Merkezi tarafından kütüphanemizde çeşitli zaman dilimlerinde bilgisayar ve ingilizce kursları açıldı. Ayrıca işsiz vatandaşlarımızın CV lerini alarak personel arayan kurumlarla buluşturduk.Özellikle mahallemiz girişindeki iş merkezinin açılışı döneminde birçok vatandaşımız bu sayede iş buldu. Hali hazırda elimizde ilkokul mezunundan üniversite mezununa kadar birçok vatandaşımızın CV si bulunmaktadır.

İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız hiçbir sosyal güvenceleri yoksa artık nakit para ve kömür yardımları için doğrudan Kaymakamlığımız bünyesindeki vakıfa müracaat edebiliyor.Bizler de muhtarlığımız aracılığıyla yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızı ihtiyaç sahipleri ile buluşturuyoruz.Bu sayede geçtiğimiz 2 Ramazan’da yüzlerce ihtiyaç sahibi vatandaşımıza alışveriş çeki ve gıda kolisi yardımında bulunduk. Muhtarlığımızda oluşturduğumuz 2 raflık hayır çarşısı ile onlarca vatandaşımıza giyecek yardımında bulunduk.Yeni mahalle konağımızda oluşturacağımız alanlarda büyük bir hayır çarşısı açacağız bu şekilde kullanmadığınız elbise, ayakkabı gibi giyim eşyası ve ayrıca tekerlekli sandalye, hastalar için ortopedik aletleri vs burada toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlayacağız.